Bibliografia MOTYWY LITERACKIE, MOTYWY W KULTURZE, publikowana od 2012 roku na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, jest unikatową w skali kraju, na bieżąco aktualizowaną bazą bibliograficzną dotyczącą różnych motywów w kulturze, zarówno motywów literackich, jak również filmowych, teatralnych, czy motywów w sztuce.

Hasła w bibliografii, która tworzona jest na podstawie baz danych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu oraz baz Biblioteki Narodowej (Przewodnika Bibliograficznego i Bibliografii Zawartości Czasopism), ułożone są w porządku alfabetycznym.

Materiał bibliograficzny w poszczególnych zestawieniach uporządkowano alfabetycznie, z podziałem na wydawnictwa zwarte i artykuły w czasopismach. Książki dostępne w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu i/lub filiach oznaczone są sygnaturą.

MOTYWY LITERACKIE, MOTYWY W KULTURZE

Tytuł Odsłony
Adam i Ewa 1477
Afryka 550
Alfabet, litery, pismo 74
Alkohol 4842
Ameryka 2216
Anatomia 580
Anioł 2234
Antyk 1241
Apokalipsa 565
Apostołowie 675
Filtr
Pokaż # 

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009

image009
   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
3694630